Jsou čárové kódy GS1-128 preferovaným standardem?

Standard GS1-128 umožňuje vkládat mnohem více informací do čárových kódů, než jiné standardy. Jedná se například o čísla šarží a data spotřeby, což zlepšuje sledovatelnost a efektivitu dodavatelského řetězce.

Proto se stává atraktivnějším pro maloobchodníky, velkoobchodníky a provozovatele stravovacích služeb, kteří chtějí rychle reagovat na problémy s bezpečností výrobků a zvýšit ziskovost díky automatizaci.

"Čárové kódy GS1-128 existují již od roku 1989. Jejich popularita je však nyní způsobena zvýšeným tlakem a očekáváním vládních a spotřebitelských skupin ohledně sledovatelnosti a rychlosti reakce, když se něco pokazí," říká Steven Keddie, vedoucí inženýrství. "Díky internetu se informace rychle šíří a společnosti musí reagovat rychleji, než kdykoli předtím."

"Ať už jde o optimalizaci skladových zásob nebo lepší sladění nabídky s poptávkou, dnešní technologie znamená, že maloobchodníci a potravinářské společnosti mají lepší pozici než v minulých letech, aby profitovali z dodatečných informací dostupných prostřednictvím čárových kódů GS1-128. Nepoužívání čárového kódu GS1-128 je pro výrobce stále méně výhodnější.